
ważać, że pozycjonowanie i optymalizacja to tak jakby dwie różne rzeczy. Optymalizuje się stronę www - jej budowę, treści, szkielet, szablon, układ, sposób prezentowania informacji. Z kolei pozycjonuje się strony – czyli najczęściej zdobywa linki, dba się o całą tą otoczkę marketingową, która może dać bardzo dobre efekty w postaci linków zewnętrznych właśnie. A to linki zewnętrzne są nadal kluczowe w osiągnięciu bardzo dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych, zwłaszcza w Google.
Według zwolenników tej strategii istnieje dzięki
Inbound marketing jest bezpośrednio związany z koncepcją tzw. marketingu za przyzwoleniem (z ang. permission marketing), opracowaną przez Setha Godina, zgodnie z którą, odbiorca danego przekazu marketingowego sam musi wyrazić na niego zgodę, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty, usługi bądź informacje za pomocą wyszukiwarek internetowych. Według zwolenników tej strategii, istnieje dzięki temu większe prawdopodobieństwo, że treści reklamowe trafią do osób faktycznie nimi zainteresowanych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing
Pozycjonowanie stron a opłacalność
Czy pozycjonowanie stron jest nadal opłacalne? Czy licząc koszty osiągnie się zamierzony efekt i otrzyma się szansę poprawienia pozycji strony i po prostu coraz to lepszych rezultatów? Wszystko niestety zależy od konkretnej branży. Nie jest tak, że każda branża da upragniony sukces. Są takie dziedziny, jak na przykład finanse, gdzie pozycjonowanie stron jest tematem bardzo trudnym i skomplikowanym. Konkurowanie na przykład blogera z ogromnymi firmami z branży finansowej, bankami na ten przykład, to zadanie ogromnie trudne. Samemu ma się szansę wybierając jedynie bardzo niszowe tematy, z kolei firma pozycjonująca strony będzie bardzo kosztowna i trzeba to będzie dobrze przeliczyć.